Reklamacje i zwroty

Reklamacja i Gwarancja

Jeżeli otrzymany produkt będzie posiadał wady ukryte lub popsuje się podczas użytkowania z przyczyn niezależnych od Ciebie, możesz skorzystać z prawa gwarancyjnego. Produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Szczegółowe warunki gwarancji są określone poniżej.

 

Jak zgłosić nam reklamację?

 • Najlepiej skontaktuj się z nami - zadzwoń do nas.
 • Prześlij na nasz adres email sklep@francuskaweranda.pl lub pisemnie na adres Francuska Weranda, 00-367 Warszawa, ul. Mikołaja Kopernika 8/18 lok.101 , Polska informację z reklamacją, zawierajacą:
  • imię, nazwisko, adres, adres e-mail na kogo było złożone zamówienie (bardzo pomocny będzie numer zamówienia (nie wymagany),
  • datę zawarcia Umowy (zakupu) stanowiącej podstawę reklamacji,
  • przedmiot reklamacji, ze wskazaniem czego oczekujesz,
  • wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację (opisz co i jak się stało).
 • W ramach ułatwienia Ci zgłoszenia reklamacji możesz skorzystać z formularza zwrotu (nieobowiązkowy).
 • O ile to możliwe dołącz zdjęcie uszkodzonego towaru i uszkodzenia (może okazać się pomocne w rozpatrzeniu reklamacji).
 • W sytuacji stwierdzonych uszkodzeń mechanicznych w trakcie transportu, prosimy przesłać dokumenty potwierdzające uszkodzenie przesyłki np. kopię formularza reklamacji/szkody sporządzonego w obecności kuriera i podpisanego przez kuriera, który dostarczał przesyłkę. Taki dokument pozwoli nam łatwo reklamować usługę dostawy towaru. Możesz udowodnić uszkodzenie w transporcie w dowolny dla Ciebie sposób.
 • Postaramy się rozpatrzyć Twoją reklamację bez zbędnej zwłoki. Prześlemy Ci informację o dalszych krokach postępowania z reklamacją.


Jak odesłać towar w ramach reklamacji?

 • Aby ułatwić Ci odesłanie towaru, możemy zamówić pod wskazany w zamówieniu adres dostawy kuriera, który bezpłatnie odbierze przesyłkę zwrotną.
 • Jeżeli na Twoje życzenie zamawiamy kuriera, to o terminie odbioru towaru i adresie wysyłki zostaniesz poinformowany w emailu lub telefonicznie przez nasz sklep. Nie zrealizowanie odbioru towaru w ustalonym z Tobą terminie skutkować będzie naliczeniem opłaty 40 zł za każdorazowy, powtórny przyjazd kuriera.
  Opłata ta nie będzie pobierana, gdy towar odeślesz we własnym zakresie. Sugerujemy jednak skorzystać z możliwości zamówienia przez nas kuriera po odbiór zwrotu towaru.
 • Pamiętaj, że możemy się kontaktować z Tobą tylko na adres emailowy podany przez Ciebie w chwili składania zamówienia lub na podany numer telefonu.
 • Przesyłkę zwrotną prosimy adresuj na adres zwrotny na podany przez nas w emailu potwierdzającym reklamację.
 • Pamiętaj, że nie odbieramy przesyłek "za pobraniem" lub "płatne gotówką". Zwrot pieniędzy wykonywany jest zgodnie z naszym regulaminem.
 • Prosimy Cię, aby zwracany produkt był w oryginalnym opakowaniu fabrycznym, odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym uszkodzeniem w drodze powrotnej.

 

Wszelkie ewentualne koszty wynikające z tytułu nie dopełnienia przez Ciebie prawidłowej wysyłki, jak np. wysyłka pod zły adres, odzyskiwanie jej z błędnie wypisanego adresu dostawy pokrywasz we własnym zakresie. Dlatego możesz skorzystać z organizowanego przez nas bezpłatnego transportu. Prosimy Cię - czytaj nasze emaile i dopełnij formalności w chwili wysyłki zwracanego towaru. To wszystko, o co prosimy i z góry dziękujemy!

 

Pamiętaj, że zawsze:

 1. Jeśli dostarczone przez Ciebie dane nie będą kompletne a produkt niewłaściwie nadany może to utrudnić całą procedurę zwrotu lub nawet ją wykluczyć. 
 2. Przyjętą reklamację rozpatrzymy w terminie 14 dni, liczonych od dnia otrzymania przez nas poprawnie złożonej reklamacji.
 3. Jeżeli niewłaściwie zapakujesz zwracany towar i ulegnie on uszkodzeniu w trakcie transportu zwrotnego, to może bardzo utrudnić i wydłużyć procedurę rozpatrzenia reklamacji. Pamiętaj, że w świetle prawa do momentu odbioru przez nas przesyłki zwrotnej Ty jesteś jej właścicielem i z tego tytułu na Tobie ciąży obowiązek należytego spakowania produktu tak, aby nie uległ dalszym i/lub innym zniszczeniom w trakcie transportu w stosunku do stanu w jakim towar odebrałeś. Dlatego zawsze radzimy aby odsyłać towar w fabrycznych opakowaniach. 
 4. O rozstrzygnięciu reklamacji zostaniesz poinformowany poprzez pocztę elektroniczną bądź pocztę tradycyjną.

 

Niech nie przeraża Cię jednak ta powyższa procedura. Jesteśmy precyzyjni i dokładni, podobnie jak w chwili realizacji zamówionego przez ciebie towaru. Dlatego wierzymy, że starania naszych pracowników oraz precyzyjne procedury pozwalają nam unikać wielu reklamacji. To dlatego właśnie, że zależy nam na jakości - możesz mieć pewność iż zamówiony produkt dotrze do Ciebie starannie wyselekcjonowany, zapakowany, najbezpieczniejszą drogą!.

 

Pozatym, cały czas możesz do nas zadzwonić i nawet jeżeli w którymś momencie o czymś zapomniałeś lub gdzieś się pomyliłeś - postaramy się jak najszybciej pomóc Tobie tak, aby procedura ewentualnych zwrotów i reklamacji odbyła się mozliwie bezproblemowo. Musimy tylko o tym wiedzieć.

 

Zwrot produktu/Odstąpienie od umowy – 14 dni na odstąpienie od umowy

Zgodnie z Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827);- jako Konsument - masz prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.


Chcesz zwrócić produkt? Najlepiej skontaktuj się z nami - zadzwoń do nas, pomożemy Ci z formalnościami. PONIŻSZE PUNKTY TRAKTUJ JAKO WSKAZÓWKI, KTÓRE USPRAWNIĄ PROCES ZWROTU I WYELIMINUJĄ EWENTUALNE PROBLEMY W JEGO PROCESIE Z TYTUŁU TWOJEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI WOBEC SPRZEDAWCY ZA WYSYŁANY TOWAR W TRAKCIE JEGO WYSYŁKI. 


Szczegółowe informacje dotyczące odstąpienia od umowy:

 • Szczegółowe informacje dotyczące odstąpienia od umowy znajdują się w naszym regulaminie.
 • Prosimy, aby odsyłany produkt nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób uszkodzony.
 • Prosimy, aby odsyłany produkt był w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu fabrycznym.
 • Odsyłany towar powinien być w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
 • Prosimy skontaktuj się z nami przed wysłaniem zakupionego towaru lub wyślij nam oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy zgodnie z naszym regulaminem.
 • Aby ułatwić Ci odstąpienie od umowy, możesz skorzystać z formularza zwrotu (nieobowiązkowy) lub wysłać nam wszystkie potrzebne dane mailem na adres mriwon@francuskaweranda.pl.


Jak odesłać towar w ramach odstąpienia od umowy?

 • Aby ułatwić Ci odesłanie towaru w wyniku odstąpienia od umowy, możemy zamówić pod wskazany przez Ciebie w zamówieniu adres dostawy kuriera, który odbierze przesyłkę zwrotną - w takiej sytuacji masz gwarancję ubezpieczenia tej przesyłki podczas transportu oraz najlepszej ceny.
 • Koszt zwrotu przesyłki pokrywa Klient (zgodnie z naszym regulaminem).
 • Jeżeli na Twoje życzenie zamawiamy kuriera, to o terminie odbioru towaru i adresie wysyłki zostaniesz poinformowany w emailu lub telefonicznie przez nasz sklep. Nie zrealizowanie odbioru towaru w ustalonym z Tobą terminie skutkować będzie naliczeniem opłaty 40 zł za każdorazowy, powtórny przyjazd kuriera.
  Opłata za transport zwrotny ta nie będzie pobierana, gdy towar odeślesz we własnym zakresie. 
 • Pamiętaj, że możemy się kontaktować z Tobą tylko na adres emailowy podany przez Ciebie w chwili składania zamówienia lub na podany numer telefonu.
 • Przesyłkę zwrotną prosimy adresuj na adres zwrotny na podany przez nas w emailu potwierdzającym przyjęcie odstąpienia od umowy.
 • Pamiętaj, że nie odbieramy przesyłek "za pobraniem" lub "płatne gotówką". Zwrot pieniędzy wykonywany jest zgodnie z naszym regulaminem.
 • Prosimy Cię, aby zwracany produkt był w oryginalnym opakowaniu fabrycznym, odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym uszkodzeniem w drodze powrotnej.

 

Pamiętaj również, że:

 1. Możemy odmówić przyjęcia zwracanego przez Ciebie towaru jeśli dostarczone przez Ciebie dane nie będą wystarczające do jego rozpatrzenia zarówno względem regulaminu, jak i ustaleń Umowy, której odstąpienie od umowy dotyczy lub danych umożliwiających kontakt z Tobą.
 2. Przyjęte odstąpienie od umowy rozpatrzymy w terminie 14 dni, liczonych od dnia otrzymania przez nas poprawnie złożonego odstąpienia od umowy.
 3. Jeżeli niewłaściwie zapakujesz zwracany towar i ulegnie on uszkodzeniu w trakcie transportu zwrotnego, to może bardzo utrudnić i wydłużyć procedurę zwrotu. Pamiętaj, że w świetle prawa do momentu odbioru przez nas przesyłki zwrotnej Ty jesteś jej właścicielem i z tego tytułu na Tobie ciąży obowiązek należytego spakowania produktu tak, aby nie uległ dalszym i/lub innym zniszczeniom w trakcie transportu w stosunku do stanu w jakim towar odebrałeś. Dlatego zawsze radzimy aby odsyłać towar w fabrycznych opakowaniach. 

Jesteśmy jednak przekonani, że odrobina uwagi i chęci z Państwa strony głównie w chwili pakowania zwrotnego towaru i jego zwrotu oraz nasze indywidualne podejście do każdego klienta pozwolą załatwić ewentualne przykre sprawy szybko i profesjonalnie. Dołożymy wszelkich starań, by mimo wszystko czuli się Państwo w pełni właściwie obsłużeni.

 

Bezpieczna dostawa

Oferujemy Ci także możliwość bezpiecznej dostawy towaru.

PRZED PODPISANIEM LISTU DOSTAWY U KURIERA PROSIMY O SPRAWDZENIE:

1. Czy opakowanie zewnętrzne i ilość paczek względem ilości napisanej na liśce przewozowym się zgadzają.
Jeżeli towar, który otrzymasz, ma naruszone opakowanie - jest ono niekompletne (niewystarczająca ilośc paczek) lub uszkodzone z zewnątrz - prosimy, poproś kuriera o protokół reklamacyjny i wypełnij druk jeszcze w jego obecności. Kurier musi na Twoje żądanie taki protokół przynieść i wypełnić go razem z Tobą.

 

2. Czy przesyłka nie jest uszkodzona wewnątrz.
Jeżeli przesyłka ma nienaruszone opakowanie zewnętrzne
- mówisz kurierowi, że chcesz w obecności kuriera sprawdzić jej zawartość. Jeżeli po rozpakowaniu okaże się, że produkt jest uszkodzony, prosimy, poproś kuriera o spisanie protokółu szkody w jego obecności.

W obu sytuacjach, aby udukomentować uszkodzenie prosimy o wykonanie np. komórką zdjęcia, które wraz z podpisanym przez kuriera formularzem uszkodzenia, prosimy przesłać do nas emailem na adres sklep@francuskaweranda.pl.

 

Pamiętaj - podstawą do Bezpiecznej Dostawy jest np. formularz reklamacji wypełniony przez Ciebie w obecności kuriera, który go dostarczył. Reklamacje uszkodzonego produktu powinny być zgłaszane niezwłocznie.

Chcemy zapewnić Tobie, jako Kupującemu maksimum korzyści z zakupów w naszym sklepie. Naszym celem jest Twoje zadowolenie nie tylko z wybranych produktów, ale również ze sposobu ich dostarczenia, dlatego z góry dziekujemy za wspólpracę.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel